Gwarancja Fiskars

25 lat na siekiery Fiskars serii X, szpadle, widły i łopaty z serii Xact oraz nożyce PowerGear X
5 lat na pozostały asortyment marki Fiskars
2 lata na siekiery rozłupujące

Szanowni klienci,

 

4. generacja siekier Fiskars X (w sprzedaży od 1. 8. 2015), była stworzona za pomocą zaawansowanej techniki produkcji oraz materiałów. To samo dotyczy również szpadli, wideł oraz łopat z serii Xact, a także nożyc PowerGear X. Produkty te są testowane i wykazują się doskonałą efektywnością w trakcie pracy w warunkach, dla których zostały stworzone. Pomimo najwyższej staranności może jednak w czasie produkcji dojść do błędów. Z tego też powodu, aby zapewnić pełne zadowolenie klientów pracujących z produktami Fiskars, firma Fiskars oferuje 25 letnią gwarancję na wady produkcyjne dla produktów 4. generacji – siekiery Fiskars z serii X, szpadle, widły, łopaty z serii Xact oraz nożyce. Gwarancja jest ograniczona terytorialnie.

Gwarancja jest ważna wyłącznie na obszarze Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Ukrainy, Kazachstanu.

 

Gwarancja jest ograniczona niniejszymi warunkami:

 • Gwarancja obowiązuje jedynie w przypadku rejestracji internetowej produktu w terminie do trzydziestu dni (30) od dokonania zakupu. Link do strony rejestracyjnej - http://www.fiskars.eu/support/product-warranties
 • Gwarancja traci swą ważność, jeżeli produkt był użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem, lub był wykorzystywany w celach komercyjnych albo profesjonalnych, lub był wykorzystywany w charakterze sprzętu na wynajem.
 • Gwarancja nie obejmuje produktów naprawianych, lub u których doszło do próby naprawy bez zgody firmy Fiskars.

 

Gwarancji nie podlegają uszkodzenia powstałe w wyniku:

 • niedbałości lub napraw,
 • wypadków,
 • utraty produktu,
 • niepoinformowania sprzedawcy lub firmy Fiskars o uszkodzeniu w rozsądnym okresie czasu od czasu jego powstania
 • użytkowaniem produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem lub niewłaściwym użytkowaniem
 • zużyciem produktu wynikającym z jego użytkowania
 • wysokich temperatur, ognia, stałej temperatury otoczenia powyżej +40° C lub poniżej -30° C
 • niewłaściwej pielęgnacji, np. nie czyszczenia produktu po użytkowaniu, lub przechowywanie produktu w miejscu silnych wpływów warunków atmosferycznych oraz promieniowania słonecznego
 • zastosowaniem niewłaściwych środków lub sposobów czyszczenia, np. kwasów lub rozpuszczalników
 • wad powstałych na skutek działania czynników atmosferycznych, np. rdzewienie lub blaknięcie kolorów
 • gwarancja nie obowiązuje również w przypadku, kiedy produkt jest używany / przechowywany w bardzo agresywnym lub korozyjnym środowisku, np. przy pracach w środowisku morskim/ nadmorskim, w przemyśle, lub przy stałym kontakcie z wodą, chemikaliami, popiołem, cementem lub pyłem.

 

Jeżeli kupiliście Państwo wyżej wymienione produkty w naszym sklepie internetowy i zauważycie wady produkcyjne lub materiałowe, wypełnijcie formularz reklamacyjny na stronie internetowej http://www.aledyskont.pl/reklamacje-claim-60 . Produkty będą reklamowane bezpośrednio u producenta, który podejmie decyzję odnośnie reklamowanego towaru. W przypadku, że reklamacja zostanie zatwierdzona, produkt zostanie naprawiony lub wymieniony, zgodnie z zaleceniami firmy Fiskars. W przypadku produktów, których produkcja została zakończona, reklamowany produkt zostanie wymieniony na najbliższy podobny spośród aktualnie produkowanych modeli.

Firma Fiskars nie ponosi odpowiedzialności za szkody przypadkowe, pośrednie, specjalne lub wynikowe, w tym uszkodzenia lub utratę możliwości użytkowania dowolnego urządzenia, utratę możliwości sprzedaży czy uzyskania dochodu, lub opóźnionego spełnienia czy niespełnienia obowiązku gwarancyjnego.

Producent zapewnia tę gwarancję, jako gwarancję dodatkową wobec gwarancji dawanych przez sprzedawcę, na które nie posiada żadnego wpływu. Długość udzielanej przez producenta gwarancji w żaden sposób nie ogranicza, ani nie zastępuje gwarancji prawnych, na które klient ma prawo zgodnie z przepisami danego kraju.

Wymiana ani naprawa produktu nie przedłuża okresu gwarancji pierwotnej.

 

Aledyskont.pl
Sprzedawca produktów marki FISKARS

2018 Copyright , UNSO Urszula Naworol, ul. Literacka 25/2, 01-864 Warszawa / Powered by Web Revolution